Özel çocuklara malzeme desteği

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan Özel Eğitim Kurumlarına malzeme desteğinde bulundu.

Özel çocuklara malzeme desteği
Yayınlama: 09.06.2024 11:10:15
25
A+
A-

‘Spor Aşkı Engel Tanımaz’ projesi kapsamında gönderilen spor malzemeleri, yapılan törenle il genelinde 11 özel eğitim veren okula dağıtıldı. Cumhurbaşkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan ‘Spor Aşkı Engel Tanımaz’ çerçevesinde özel eğitim okullarına, farklı engel gruplarının kullanımına sunmak üzere üretilmiş spor malzemeleri dağıtım törenine Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, MEB Şube Müdürleri Mehmet Şirin Temiz, Abdürrahim Kusen, okul müdürleri ve idareciler katılım sağladı.

7 BÖLGE VE 81 İLDE DAĞITILIYOR

Türkiye geneli 7 farklı bölgede ve 81 ilde malzeme dağıtımı gerçekleşiyor. Özel bireylerin yararlanabilmesi amacıyla ilimize gönderilen malzemeler Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen törenle özel eğitim veren okulların yetkililerine teslim edildi. Malzeme dağıtım töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, verilen bütün malzemelerin aktif bir şekilde kullanılmasını istedi. Müdür Özperk yaptığı açıklamada; “Batman’ın yanı sıra 81 ilimizde başlayan ‘Spor Aşkı Engel Tanımaz’ sloganı ile Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gönderilen malzemeleri, özel bireylere dağıtmanın mutluluğu içerisindeyiz. Proje sayesinde dağıttığımız spor malzemeleri merkez ve ilçelerimizde bulunan özel bireylerin hayata daha sıkı bağlanmalarını, kişisel gelişimlerine katkı sunmaları ve Paralimpik spor branşlarında bir kıvılcım olmasını umut ediyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle özel gereksinimli sporcularımız için gönderilen spor malzemelerini 11 Özel Eğitim Okulumuza teslim ettik. Hepimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.