Sıcaktan bunalan köpeklere su verdi

Batman’da yaz sıcaklarının bunaltıcı seviyelere ulaşması, insanların yanısıra sokak hayvanlarını da olumsuz etkilemeye başladı. Sokak hayvanları sıcaktan korunmak için daha fazla su ve gölgeye ihtiyaç duyarken bir esnafın örnek davranışı takdir topladı.

Sıcaktan bunalan köpeklere su verdi
Yayınlama: 26.06.2024 11:41:55
30
A+
A-

Batman’da Turgut Özal Bulvarında müzik market işleten kentin en eski müzik kasetçilerinden Yılmaz Binici, sıcaktan bunalan iki sokak köpeğine su vererek örnek bir davranışa imza attı. Susuz kaldıklarını fark eden Binici, hemen önlerine bir kap su bırakarak şu ihtiyaçlarını giderdi.

“HAYVANLARA SAHİP ÇIKMALIYIZ”

Yaz aylarında hayvanların susuz kalmaması için kendilerine sahip çıkılması gerektiğini kaydeden duyarlı esnaf, “Sokak hayvanları sıcak havalarda gerçekten önemli zorluklar yaşıyorlar. Özellikle bunaltıcı yaz sıcaklarına maruz kalıp susuzluk çeken hayvanlar maalesef ciddi hastalıklarla karşı karşıya kalıyorlar. Bu köpeklerin susuz kaldıklarını anladığında hemen bir kap suyu önlerine bıraktım. Suyu kana kana içince kendilerine geldiler. Bu da beni çok mutlu etti. Bu sıcak havalarda hayvanlara sahip çıkmalıyız. Bilhassa sıcak havalardan çok olumsuz etkileniyorlar. Su başta olmak üzere yiyecek ve barınma ihtiyaçlarını karşılama noktasında hepimize önemli görevler düşmektedir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.