“Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz”

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır, kayyım atamalarını protesto etmek amacıyla Batman’da düzenlenen halk buluşmasına katıldı.

“Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz”
Yayınlama: 12.06.2024 16:07:21
217
A+
A-

Kürt halkının baskılara rağmen büyük bir mücadele örneğini gösterdiğini belirten Bayındır, “Kayyımlara karşı sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

“BÜYÜK BİR MÜCADELE ÖRNEĞİ VERİLDİ”

Geniş güvenlik önlemleri arasında Halkların Demokrasi ve Eşitlik Partisi (DEM) önünde kalabalık bir kitleyle bir araya gelen DBP’li Eş Genel Başkan Bayındır, daha sonra partililer ve kitleyle beraber belediyeye kadar yürüdü. Çevik kuvvet ve kolluk ekiplerinin gözetiminde yürüyen Bayındır’a, DEM Parti Batman Milletvekili Zeynep Oduncu, Batman Belediyesi Eş Başkanı Gülistan Sönük, DEM Parti İl Eş Başkanları Mustafa Mesut Tekik ve Songül Korkmaz, HDP ve DBP İl örgütleri, TJA aktivistleri ve Barış Anneleri İnisiyatifi üyeleri eşlik etti. DBP’li Bayındır, “Değerli halkımız, duruşunuzdan dolayı, iradenize sahip çıktığınızdan dolayı size minnettarız. Biz Kürtlerin iradesini gasp etmek isteyenler varsa işte biz buradayız, belediyemizin yanındayız. Bir haftadan beri Hakkari Belediyesine kayyım atamışlar. Bütün baskılara rağmen Kürt halkı büyük bir karşılık vererek, büyük bir mücadele örneği göstererek iradesine sahip çıktı, DEM Partinin yanında olduğunu gösterdi. Kayyımlara karşı sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

“KÜRT HALKININ AYARIYLA OYNAMAYIN!”

Bütün kayyımlara karşı mücadele edeceklerine dikkat çeken Eş Genel Başkan Bayındır, “Bu bizim hakkımızdır. Hukuken de, insani açıdan da, dinen de hakkımızdır. Bu yüzden diyoruz ki, sonuna kadar, kayyımların politikalarını geri çekene kadar direnişimizi büyütmeye, genişletmeye devam edeceğiz. Bizim kimsenin iradesinde gözümüz yoktur ama Kürtlerin ayarıyla oynanıyor. Biz buradan çağrıda bulunuyoruz; milletin ayarıyla, Kürt halkının ayarıyla oynamayın!” diye konuştu. Konuşmadan sonra DBP’li Bayındır, belediye önünde bir süredir gerçekleştirilen nöbet eylemine katılıp, kitleyle beraber yerde bağdaş kurarak nöbete destek verdi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.