Gazze için ‘sessiz’ yürüyüş

Dokuzuncu ayına giren Gazze direnişine destek ve siyonistlerin vahşi katliamlarına tepki için ‘sessiz’ yürüyüş etkinliği düzenlendi.

Gazze için ‘sessiz’ yürüyüş
Yayınlama: 10.07.2024 16:12:34
184
A+
A-

7 Ekim 2023 yılında başlayan Aksa Tufan’ından bu yana siyonist işgal rejiminin gerçekleştirdiği katliam ve soykırım artarak devam ediyor. Soykırımda şu ana kadar 40 binden fazla mazlum Filistinli Müslüman katledilirken on binlercesi ise yaralandı. Siyonist vahşet dünya halkları tarafından büyük tepkiyle karşılanırken direniş güçlerine ise destekler yoğun şekilde sürüyor. Bu kapsamda Batman İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Batı destekli siyonist işgal rejiminin Gazze’deki katliam ve soykırımına tepki göstermek amacıyla sessiz bir yürüyüş düzenlendi.

BASIN AÇIKLAMASI YAPMADILAR…

HÜDA PAR Batman İl Başkanı Davut Şahin’in de katıldığı ve ‘İşgale son Filistin’e özgürlük’ temasıyla yapılan yürüyüş Atatürk Parkı önünde kortej eşliğinde başladı. Filistin ve tevhit bayrakları taşıyan vatandaşların yürüyüşü Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önüne kadar sürdü. Yoğun bir kalabalığın katıldığı etkinlikte herhangi bir basın açıklaması yapılmazken, protestocular burada 5 dakika sessiz bir şekilde bekledi. Etkinlik İttihadul Ulema üyesi Molla Ali Altun hocanın yaptığı dua ile son buldu. Etkinlik sonrası vatandaşlar sessizce dağıldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.