Klima alamayan vantilatöre yöneliyor

Batman’da baş gösteren kavurucu sıcaklar vantilatör satışlarını artırdı. Evde kliması olmayan vatandaşlar vantilatör fiyatlarını yüksek bulsa da almayı ihmal etmiyor.

Klima alamayan vantilatöre yöneliyor
Yayınlama: 08.07.2024 11:59:31
32
A+
A-

Türkiye genelinde hakim olan bunaltıcı sıcaklar tüm canlıları olumsuz etkiliyor. Sokak köpekleri sıcaklardan korunmak için gölgelik alanlara sığınırken insanlar da serinlemek için çeşitli serinleme araçları kullanarak sıcakların etkisini kırmaya çalışıyorlar. Vatandaşların vantilatör fiyatlarını yüksek bulmalarına rağmen bütçelerini zorlayıp almaları dikkat çekti. Vantilatör fiyatlarının 2 bin ila 10 bin TL arasında değiştiğini belirten esnaf, “Vantilatör satışlarımızda bu sıralar gözle görülür bir artış var. İnsanlar nasıl gıdasını sağlamak için çaba sarf ediyorsa bunaltıcı havalara maruz kalmamak için vantilatör veya çeşitli klimalardan alma konusunda geri kalmıyorlar. Tabii ki vantilatörler geçen seneye göre zamlandı ama biz vatandaşın ekonomik koşullarını bildiğimizden dolayı uygun fiyattan satış imkanı sağlıyoruz. Özellikle klimasız evlerde ikamet eden vatandaşlar vantilatör alan kesimi oluşturuyor” dedi.

“BİN 500’E DE VAR 10 BİN TL’YE DE VAR”

Vatandaşların sıkı pazarlık yapmalarını anlayışla karşıladıklarını kaydeden esnaf, “Vantilatör fiyatları bin 500 ila 2 bin 800 TL arasında değişiyor ama 10 bin TL’ye kadar çıkanlar da var. Yani piyasada vantilatör rakamları kalite ve özelliklerine göre değişebiliyor. Havalar sıcak olduğundan dolayı şuan talep var. Geçen seneki talep oranı bu sene de hemen hemen aynı oranda seyrediyor” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.