“Manavcılığın eski canlılığı kalmadı”

Eski ilçe otogarı karşısında hizmet veren manav Ferman Uğur, artan fiyatların vatandaşların alım gücünün düşürmesinden dolayı işlerinde eski canlılığın ve tadın kalmadığını belirtti.

“Manavcılığın eski canlılığı kalmadı”
Yayınlama: 04.07.2024 12:13:04
36
A+
A-

Batman Bahçelievler ve Cumhuriyet mahallelerini ayıran Ahmed Arif Bulvarı üzerinde De Fermo isimli manav dükkanında her türlü meyve ve sebze satışını yapan Uğur,  gelinen süreçte hayat pahalılığı yüzünden geçinmenin kolay olmadığını söyledi. Bulunduğu yerdeki manav dükkanlarının her birinin yarım asra dayanan geçmişlerinin olduğunu hatırlatan Uğur, ilçe otogarının hizmette olduğu dönemlerin piyasayı ve her sektörü canlı tuttuğunu belirtti. Batmanlı manav Ferman Uğur, “Daha önce İstanbul’daydım. Ben Batman’da 5-6 yıldır manav olarak çalışıyorum ama bu civarda bulunan manav dükkanlarının her biri yarım asra dayanıyor. Çok eski yıllardan günümüze kadar bu sektör yaşatılmaya devam ediliyor” dedi.

“İLÇE OTOGARI VARKEN DAHA HAREKETLİYDİ”

İlçe otogarının faal olduğu zamanların oldukça canlı ve esnaflar için bereketli ve bir o kadar kazançlı yıllar olduğunu hatırlatan Uğur, “İlçe otogarı burada olduğunda iş çok oluyordu. Çevre köylerden birçok insan geliyordu. Piyasa canlı ve satışlarda bereket vardı. Yüzlerce yolcu seyahat eder, esnaflar,  vatandaşlar, firmalar vs. herkes kazanırdı. İlçe otogarı kaldırıldıktan sonra burada bir şey kalmadı.  Sadece bizim işimiz değil birçok sektör ekonomik dalgalanmalar ve yüksek maliyetler yüzünden iş yapamıyor” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.