Ramanlı, siyasi partilerden destek istedi

Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, TBMM’de yaptığı basın açıklamasında, HÜDA PAR’ın Vatandaşlık Kanunu’nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ile ilgili bilgi vererek siyasi partilerden destek istedi.

Ramanlı, siyasi partilerden destek istedi
Yayınlama: 09.07.2024 12:49:00
45
A+
A-

HÜDA PAR’ın Vatandaşlık Kanunu’nda değişiklik yapılmasına dair kanun teklifi ile ilgili bilgi vererek Ramanlı, “Aralık 2023 çifte vatandaşlardan bugün itibarıyla siyonist saflarda, insanlığa karşı suç işleyenlerin vatandaşlıktan çıkarılması ve siyonist çetenin elebaşlarının Meclis kararıyla da yargılanabilmelerinin önünün açılması için bir kanun teklifi vermiştik. Siyonist çetenin elebaşlarına yönelik ülkemizde herhangi bir soruşturma başlatılmış değil. Genel Kurul’da görüşülecek olan kanun teklifimiz de soruşturmanın sadece Adalet Bakanı’nın talebiyle mümkün olması değil, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin de alacağı bir kararla Cumhuriyet Başsavcılıklarının harekete geçmesinin imkanını oluşturmak istiyoruz. Kanun teklifimizin bilinci bölümü bu. İkinci bölümü de az önce ifade ettiğim gibi ister Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olsun ister çifte vatandaş olsun bugün itibariyle siyonist saflarda; kadın, çoluk, çocuk demeden masum sivilleri katleden, bu katliama ortaklık edenlerin vatandaşlıklarının iptal edilmesi, mal varlıklarına el konulması ve bu mal varlıklarının aile ve gençlik fonuna aktarılmasının önünü açacak bir maddeyi de içeriyor” dedi.

“MİLLETVEKİLLERİNİN DESTEĞİN BEKLİYORUZ”

Kanun teklifleri ile ilgili tüm milletvekillerinden destek beklediklerini belirten Ramanlı, “Geçtiğimiz haftalarda Meclis’te temsil edilen, özellikle grubu olan veya olmayan bütün partilere kanun teklifimizi götürüp kendilerinden destek istediğimizi ifade etmiştik. Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında olan bütün milletvekillerinin Filistin konusunda aynı düşündüğünü, aynı hissiyatı taşıdığını ve aynı hassasiyette olduğunu biliyoruz. Söylem bazında farklılıklarımız olabilir ama insanlık ortak noktasında, Filistin ortak noktasında, Gazze ortak noktasında hepimiz biriz, birlikteyiz. O halde yarın Meclis Genel Kurulu’na gelecek olan kanun teklifimize de bütün milletvekillerinin oy birliğiyle destek vererek bu kanun teklifinin kanunlaşması için inisiyatif almasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.