Vatandaşlar bozuk kaldırımlardan şikayetçi

Batman’da bir yıl önce yapılan altyapı çalışmaları sonrasında bozuk bırakılan kaldırımlar hem esnafı hem de vatandaşı mağdur ediyor.

Vatandaşlar bozuk kaldırımlardan şikayetçi
Yayınlama: 11.07.2024 12:33:20
30
A+
A-

Batman merkez Kısmet Mahallesi Veysel Karani Caddesi’nde bir yıl önce elektrik ve doğalgaz hatlarının yeraltına alınması çalışmalarında kazılan kaldırımların bozuk bırakılması hem esnafı hem de vatandaşı mağdur ediyor. Bozuk kaldırımlar nedeniyle yolda geçen vatandaşın yürümekte zorlandığını ve düşerek yaralandığını belirten cadde esnafı, bir yıldan fazladır yaşadıkları soruna çözüm beklediklerini söylediler. Yaşadıkları sorunu anlatan cadde esnafı, Batman Belediyesine bozuk bırakılan kaldırımlarının yapılması için çağrıda bulundular.

“KALDIRIMLARIMIZ BİR SENEDİR BOZUK”

Altyapı çalışmalarından sonra kaldırımlarının bozuk bırakıldığını söyleyen esnaf Kadir Kılınç, “Kaldırımlarımız bir seneden beri bozuk haldedir. Bozuk olan kaldırımlarımızın yapılmasını istiyoruz. Bir sene önce burada altyapı çalışması yapıldıktan sonra bu şekilde bırakıp gittiler. Bu şekilde vatandaş mağdur oluyor. Toz duman içinde kalıyoruz. Yetkililerden gereken hassasiyetin verilmesini istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

“BOZUK KALDIRIMLAR YARALIYOR”

Bozuk kaldırımlar yüzünden bir yıldır mağdur olduklarını belirten esnaf Mehmet Şirin Öztürk, “Burası eski ismiyle eski Hububatçılar Caddesi’dir. Güya burada altyapı çalışması yapıldıktan sonra kaldırımlarımız bozuk bırakıldı. En az bir yıla yakındır kaldırımlarımız bu haldedir. Millet hem düşmekten hem de toz ve dumandan mağdur oluyor. Kaç kişi bu kaldırımlar yüzünden düşüp yaralandı. Şahsım olarak buradaki sorunu belediyeye iletmedim ama muhtarımız defalarca iletmesine rağmen kaldırımlarımız yapılmadı. En kısa sürede kaldırımlarımızın yapılmasını istiyoruz.” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.