Yaz Kur’an kursları büyük ilgiyle başladı

Batman’da yaz tatilini fırsat bilen aileler, çocuklarını yaz Kur’an kurslarına göndermeye başladı. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği kurslar 6 hafta boyunca devam edecek.

Yaz Kur’an kursları büyük ilgiyle başladı
Yayınlama: 01.07.2024 12:19:54
28
A+
A-

Batman’da açılan ve yoğun ilgi gösterilen yaz Kur’an kurslarında çocuklara Kur’an’ı Kerim, Hazreti Muhammed’in (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatı, temel dini bilgiler ve güzel ahlak öğretilmeye çalışılacak. Camiler, bir buçuk ay boyunca çocuk sesleriyle şenlenecek. Ellerindeki Kur’an’ı Kerim ve Elif Ba’larla camilerin yolunu tutan çocuklar, cami imamı ve kurs hocaları tarafından ilgiyle karşılandı. Yıldız Camiinde düzenlenen programa katılan Batman İl Müftüsü Ahmet Durmuş, 1 Temmuz itibariyle ülke genelinde olduğu gibi Batman’da da yaz Kur’an kurslarının startını verdiklerini söyledi. Çocukların bugünden itibaren camileri şenlendireceklerini ve camilerin de çocuklarla buluşacağını belirten Durmuş, “İl merkezimizde, ilçelerde, belde ve köylerde bulunan camilerde çocuklara elif-ba, dini bilgiler, ahlak dersleri ve ibadetler konusunda hocalarımız tarafından hizmet verilecektir” dedi.

“ÇOCUKLARA BABA ŞEFKATİYLE YAKLAŞALIM”

Kur’an kursu hocalarına da çağrıda bulunan Durmuş, “Çocuklarımızın akranları ya dışarda ya tatillerde ya da başka yerlerde zaman geçirirken, bu çocuklarımız tatillerinden feragat edip camilere gelecekler. Camilere gelen çocuklarımıza bir anne ve baba şefkatiyle sahip çıkmayı, onları incitmemeyi, onlara dinimizi sevdirmeyi, kültürümüzü sevdirmeyi, manevi değerlerimizi sevdirmeyi çok önemsiyoruz. Hocalarımıza seminerlerde ve görüşmelerde bu tavsiyelerde bulunuyoruz” ifadelerini kullandı. Yaz Kur’an kursuna gelen çocuklar da duygularını paylaşarak, kurslarda Kur’an’ı, namaz kılmayı öğrenecek olmalarından dolayı sevinçli olduklarını kaydetti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.