Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Yazarlar

   Kalemin çeşitliliği olmakla birlikte, kalem dediğimizde, günlük yaşantımızda en çok kullanılan ve ilk akla gelen kurşun kalem ile tükenmez kalemdir.Kurşun kalem dendiğinde ilk akla gelen ilkokul yıllardır.  İlkokullu yıllarımızda ilk yazımızı k..
~~KİMSESİZ ÖĞRENCİLER Kızım Ankara’da Üniversite kazanmıştı. Heyecanla Ankara yolunu tutuk. Otel’e yerleştik ve KYK yurdu sırası gelene kadar geçici barınma için Kız yurdu aramaya başladık. 40 kadar kız öğrenci yurdu ile ucuz-pahalı , uzak-yakın demede..
Elektriğe yapılan korkunç zammın etkileri, faturalar gelmeye başladıkça görülmeye başladı. Vatandaşlar ve özellikle esnaflar, yüksek elektrik faturaları karşısında ne yapacağını şaşırdı.Ülkenin birçok yerinde elektrik faturalarına tepkeler y&uum..
Sevgili okurlar, değerli dostlar; bunca olumsuzluk ve sıkıntıların yaşandığı günlerde sizlerin dikkatini çok anlamlı ve güzel bir projeye çekmek istedim.Şırnak'ta bir grup yüreklerinden ve ellerinden öpülesi gönüllü tarafından oluşturulan &..
~~Vicdan ve akıl süzgecinden geçmeyi başaramayan her söz ve davranış, evvela sahibini yaralamakla beraber, kültüre, topluma ve dine büyük zayiatler vermektedir. Erdem ve değerler'ini kolay bir şekilde yitiren toplumlar, hedefinden saparak amacı araç,&n..
Bazen özellikle şehirler arası yolculuklarda kolluk kuvvetlerinin köpekle uyuşturucu aradığına şahit olmuşuzdur.Eskiden aracın dışıyla sınırlı olan bu aramalar artık aracın içinde de yapılıyor.Bir ara otobüsün içinde pantolonuma köpek değmesin diye oradan o..
Yine bir fotoğraf..Paris Pasajının altında..Bende Çay Evi.Kahvehane çalışanı teyze oğlu Yusuf Taşan.. Henüz 15 yaşında.. yanında oturan ise zamanında bu kahvenin işletmeciliğini yapan rahmetli Adnan Saltıkalp... Sakin.. kendi halinde.. ağırbaşlı bir insan.. O da,  24-25..
Gerçekler.....Yani hakikatler,İnsanların yaptıklarıyla konuştuklarının aynı olmasıdır mesela....Tutum ve davranışlarıyla, sergiledikleri hayat felsefesinin aynı olması ya da dünyaya bakış açısıyla yakalamaya çalıştığı asıl yaşam biçiminin aynı olmasıdır mesela...
Zafer diye anlatılan bir anlaşma ve şuana kadar kandırılan bir millet, evet binlerce şehit verdik bu topraklar uğruna ama gelin görün ki cephede kazandığımızı masalarda nasılda fazlasıyla veriyorduk... 20.09.2012 / 00:00Amaç sadece Osmanlıyı yıkmak değildi amaç bir halkın..
Batman’da kitap fuarı düzenleniyor. Duyduk duymadık demeyin! Bu aralar Batmanla ilgili beni en çok sevindiren haber bu. Tabi ki de bu kadar sevinmemin tek sebebi kitap okumayı çok seviyor olmam değil memleketimi de sevmem ve şehir için iyi bir şeyler yapılıyor olması...
Yağmurun her bir damlasına karşın bir adım atıyordum buharlanan asfaltın üstüne. Derin bir sükutta, inceden inceye ruha işlenen yağmurun tadında. Az uz yürünen yolda yol üstü gördüğüm ilk cafeye attım kendimi. Bir çay molasına tabii tuttum bed..
12 Eylül günü Kurban bayramını kutlayacağız.Ülkemiz ne kadar kaos ve darbe girişimini atlattıysa da artık önümüze bakmamız gerekiyor. Geçmişle yaşayamayız. Geleceğe umutla bakmak için çalışmalıyız, üretmeliyiz.Bölgeyle ilgili en g..
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=