Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Yazarlar

~~KİMSESİZ ÖĞRENCİLER Kızım Ankara’da Üniversite kazanmıştı. Heyecanla Ankara yolunu tutuk. Otel’e yerleştik ve KYK yurdu sırası gelene kadar geçici barınma için Kız yurdu aramaya başladık. 40 kadar kız öğrenci yurdu ile ucuz-pahalı , uzak-yakın demede..
Elektriğe yapılan korkunç zammın etkileri, faturalar gelmeye başladıkça görülmeye başladı. Vatandaşlar ve özellikle esnaflar, yüksek elektrik faturaları karşısında ne yapacağını şaşırdı.Ülkenin birçok yerinde elektrik faturalarına tepkeler y&uum..
Sevgili okurlar, değerli dostlar; Magazin Gazetecileri Derneği'nin 10 Şubat 1999'de düzenlediği "Yılın En İyi 10 Müzik Yıldızı Yarışması" ödül töreninde Ahmet Kaya protesto edilmiş ve olayın ardından ülkeyi terk etmişti. Kaya, 16 Kasım 2000 yılında da ..
~~Vicdan ve akıl süzgecinden geçmeyi başaramayan her söz ve davranış, evvela sahibini yaralamakla beraber, kültüre, topluma ve dine büyük zayiatler vermektedir. Erdem ve değerler'ini kolay bir şekilde yitiren toplumlar, hedefinden saparak amacı araç,&n..
Manava gittiniz.Sebze alacaksınız.O sebzelerin lağım suyuyla yıkandığını düşünün.Alır mısınız?Belki de defalarca almışızdır ama haberimiz olmamıştır.Kenar semtlerde bazı kimselerin sebze bahçelerini lağım suyuyla suladığı iddia ediliyor.Su bitkiye ulaşmazsa bir soru..
Yine bir fotoğraf..Paris Pasajının altında..Bende Çay Evi.Kahvehane çalışanı teyze oğlu Yusuf Taşan.. Henüz 15 yaşında.. yanında oturan ise zamanında bu kahvenin işletmeciliğini yapan rahmetli Adnan Saltıkalp... Sakin.. kendi halinde.. ağırbaşlı bir insan.. O da,  24-25..
       Anne sevgi demektir, anne şefkat demektir, sevgilerin en güzeli, en kutsalı demektir. Doğduğumuzda ilk karşılaştığımız sevginin anlamı demektir. Anne bizim zor anlarımızda sığınacağımız en güzel şemsiye, en güzel ve dünyanın en güvenilir ..
Zafer diye anlatılan bir anlaşma ve şuana kadar kandırılan bir millet, evet binlerce şehit verdik bu topraklar uğruna ama gelin görün ki cephede kazandığımızı masalarda nasılda fazlasıyla veriyorduk... 20.09.2012 / 00:00Amaç sadece Osmanlıyı yıkmak değildi amaç bir halkın..
Batman’da kitap fuarı düzenleniyor. Duyduk duymadık demeyin! Bu aralar Batmanla ilgili beni en çok sevindiren haber bu. Tabi ki de bu kadar sevinmemin tek sebebi kitap okumayı çok seviyor olmam değil memleketimi de sevmem ve şehir için iyi bir şeyler yapılıyor olması...
Yağmurun her bir damlasına karşın bir adım atıyordum buharlanan asfaltın üstüne. Derin bir sükutta, inceden inceye ruha işlenen yağmurun tadında. Az uz yürünen yolda yol üstü gördüğüm ilk cafeye attım kendimi. Bir çay molasına tabii tuttum bed..
12 Eylül günü Kurban bayramını kutlayacağız.Ülkemiz ne kadar kaos ve darbe girişimini atlattıysa da artık önümüze bakmamız gerekiyor. Geçmişle yaşayamayız. Geleceğe umutla bakmak için çalışmalıyız, üretmeliyiz.Bölgeyle ilgili en g..
"Petrol'e akil insanlar şart"Petrolspor'un içinde bulunduğu durumun özetini çıkarmaktan çok, bu takımın geleceği için ne gibi çalışmaların yapılması gerekir, onu  düşünmekteyim.Bu konuda geniş katılımlı bir konsorsiyum yapılı..
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=