Uzun aradan sonra fiyatı düştü!

Et fiyatlarındaki artışın ardından sevindiren indirim haberi kasaplardan geldi. Kuzu et fiyatı uzun bir aradan sonra ilk kez düştü…

Uzun aradan sonra fiyatı düştü!
Yayınlama: 25.04.2024 16:08:26
Düzenleme: 25.04.2024 16:09
11.052
A+
A-

KUZU ET FİYATI 420 LİRAYA GERİLEDİ…

Ramazan ayı öncesinden bu yana kırmızı et fiyatlarındaki yükseliş vatandaşı kırmızı et yiyemez duruma getirmişti. Daha önce 480 liradan satışa sunulan kuzu ve oğlak eti bu hafta itibariyle 420 liraya kadar düştü. Et fiyatlarındaki düşüş kasaplar tarafından olumlu karşılanırken, vatandaşlar da yaşanan fiyat düşüşlerini fırsata çevirmek için kasapların yolunu tuttu. Kırmızı et fiyatlarında yaşanan düşüşler konusunda görüş belirten kasaplar, “Geçtiğimiz ay et fiyatlarında büyük bir yükseliş vardı ama çok şükür ilkbaharda besicilerin mevsimsel koşulların iyi geçmesi nedeniyle besicilerin masrafları azaldı. Fiyatlar düşünce doğal olarak da et satışlarımızda da artış oluyor” dediler.

DANA ETİ YÜKSELİŞTE…

Piyasada dana hayvan sayısının azlığından dolayı fiyatların yükselişte olduğunu belirten kasaplar, “Kuzu ve oğlak etinde fiyat düşüşü yaşanırken, dana eti ise yükselişine devam etti.  Geçtiğimiz ay 475 lira olan dana eti, bu hafta itibariyle 500 liraya dayandı. İthal et piyasaya girerse fiyatlarda düşüş yaşanmasını bekliyoruz” diye konuştular.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.