“Oyunu milletimiz sandıkta bozacak”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Batman’a geldi. Muhalefete yüklenen Bakan Bozdağ, HDP’ye yüklendi.

“Oyunu milletimiz sandıkta bozacak”
Yayınlama: 04.04.2023 17:48:46
Düzenleme: 04.04.2023 23:47
221
A+
A-

“ŞAHLANAN BİR TÜEKİYE YAPTIK”

Valilik ve Adliye ziyaretinim ardından AK Parti il Başkanlığını ziyaret eden Bakan Bozdağ, il binasında yaptığı konuşmada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. AK Parti Batman teşkilatı ile bir araya gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ı Batman Milletvekili Ziver Özdemir, İl Başkanı Akif Gür ve partililer karşıladı. AK Parti hükümetin yaptığı hizmetlerini anlatan Bakan Bozdağ “14 Mayıs, sandıklarda aziz milletimizi yeniden ve daha gür bir şekilde haykırarak başkan yine ve yeniden Erdoğan dediği gün olacaktır. Biz sözümüzün daima eri olduk. Ne dediysek yaptık, eksiksiz yaptık, tam yaptık. Bunlar karşımızda durdular. Şehir hastanelerini yaptırmayız dediler, gerek yok dediler, israf dediler. Şehir hastanelerini yaptık mı? Gerek yok diyenler de gelip bu hastanelerde tedavi oldu mu? Her yere üniversite kuracağız dedik, olmaz dediler. Yaptırmayız ettirmeyiz diye parlamentoyu kitlediler, biz 76 olan üniversite sayımızı 208’e çıkardık. Batmanımıza müstakil bir üniversite kazandırdık, kötü mü oldu? 1,5 milyon olan yükseköğrenimdeki öğrenci sayımızı 8,5 milyona çıkardık. 7 milyondan daha fazla gencimize üniversite kapısını açtık, kötümü oldu? Biz bunların dediklerini yapmış olsaydık, bu 7 milyon genç liseden öteye bir kısmı gidemeyecekti. Biz koşan bir Türkiye yaptık. Şahlanan bir Türkiye yaptık. Türkiye’nin dört bir yanını değiştirdik onun için onların gündemi başka, bizim gündemiz ne bu ülkenin yerli ve mili ilk otomobilini imal edip trafiğe çıkarmak oldu” diye konuştu.

“HER KAFADAN SES ÇIKIYOR”

Konuşmasında muhalefete yüklenen Bakan Bozdağ “Bunlar masada oturup toplanıyorlar kim Cumhurbaşkanı adayı olacak aylarca konuştular. Biz adayımızı açıklamıyoruz dediler. 2002’den beri siyasetin içinde, 2010’dan beri Genel Başkan ve Cumhurbaşkanımıza karşı girdiği her seçimi kaybetmiş ve yıpranmışlığın zirvesine varmış birini yıpranmamış aday diye milletin gözünün önüne getirip taktim ediyorlar. Adeta milletin aklıyla alay ediyorlar. Şimdi her kafadan bir ses çıkıyor hesap edin bir Cumhurbaşkanı adayları var, Cumhurbaşkanı yanında 7 tane Cumhurbaşkanı yardımcılığına adaylar var. Birde Kandil ve HDP’yi koyarsanız 9 yardımcı bir başkan adayı yapıyor. Dünyada böyle bir örnek var mı? Bir bakkalı bile iki kişi bir araya gelipte yönetmekte zorlanıyor. Bunların Genel başkanları bir araya gelecek, yetmedi 2 tanede Belediye Başkanı bir araya koyacaklar oturup anlaşacaklar ülkeyi yönetecekler. Böyle bakkal yönetilmez. Allah’ın izniyle göreceksiniz hangi hesap yapılırsa yapılsın bu oyunu aziz milletimiz sandıkta bozacaktır” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.