“310 Bin gencimize ulaştık”

Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, 2023 yılında yaptığı faaliyetler sonucunda 310 bin gence ulaştıklarını açıkladı.

“310 Bin gencimize ulaştık”
Yayınlama: 11.12.2023 13:46:21
58
A+
A-

Batman Gençlik Merkezi, Petrolkent Gençlik Merkezi, Kozluk Gençlik Merkezi, Üniversite Genç Ofis ve Sağlık mahallesindeki genç ofiste toplamda 20 gençlik lideri ve 112 gönüllü gençle hizmet verdiklerini belirten Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, yıl içerisinde 12 bin 295 faaliyete imza attıklarını söyledi.

GENÇLİK MERKEZLERİ 2023 YILINDA COŞTU

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezleri 2023 yılını yaptığı kültürel, sanatsal, mesleki, Sportif, tarih gezileri, gençlik kampları, konser, güzel sanatlar, bilim, teknoloji, inovasyon, sağlıklı yaşam, kişisel gelişim, gönüllülük faaliyetleri, atölye ve kulüp faaliyetleri ile farklı alanlardaki sosyal projeleriyle dolu dolu geçirdi. Yapılan faaliyetlerle ilgili konuşan Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr; “Batman merkez okulları başta olmak üzere, ilçe ve köylerde Gençlik Merkezlerimizin ‘Merkezim Her Yerde’, Sosyal Medya’dan Sosyal Meydana’, ‘Kültür Sanat Yarışmaları’, kültürel, sanatsal, sportif, sosyal, mesleki, dayanışma, yardımlaşma ve gönüllülük faaliyetleriyle 2023 yılında 310 bin gence ulaştık. 2024 yılındaki hedefimiz ise 400 bin gence ulaşmaktır. ”diye konuştu.

“KURS VE KAMPLARIMIZA YOĞUN İLGİ VAR”

2023 yılında 27 farklı Deniz, Doğa, Tarih, Kültür ve Medeniyet kamplarının yanı sıra Biz Anadolu’yuz projelerinin gençler tarafından büyük ilgi gördüğünü ve bunlardan 864 öğrencinin Bakanlık tarafından öncelikli sırasına göre faydalandığını belirten Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr, geri dönüşlerin güzel olduğunu söyledi.

“59 BİN 128 ÜYEMİZ VAR”

İl genelinde 59 bin 128 gençlik üyelerinin olduğunu belirten Batman Gençlik Hizmetleri Müdürü İbrahim Rüzgâr açıklamasına şöyle devam etti; “Batman olarak ciddi anlamda genç bir nüfusa sahibiz. Buda bizlerin daha çok çalışmasını ve gençlere daha rahat ulaşmamızı sağlıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın bütün projelerini eksiksiz bir şekilde hayata geçirmek için canla başla Gençlik Merkezleri olarak çalışıyoruz. Bakanlığımızın projelerinin yanı sıra sosyal projelerimizi de var. Gençlik Merkezlerimizin amacı; tüm gençlerimizin beden ve ruh sağlığını korumak, sosyo-kültürel gelişimlerini desteklemek, ilgili alanları doğrultusunda eğitimlerine katkı sağlamak ve beceri kazandırmaktır. Batman olarak bunun üstesinden 2022 yılında geldiğimiz gibi 2023 yılındaki hedeflerimize ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şimdi hedefimiz 2024 yılındaki 400 bin gencimize ulaşmaktır.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.