“Süresiz nafakada düzenleme şart”

HÜDA PAR Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, Bursa’nın İnegöl ilçesinde nafaka borcu sebebiyle tutuklanan ve ardından serbest bırakılan 81 yaşındaki Zülfü Şirin’i telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

“Süresiz nafakada düzenleme şart”
Yayınlama: 06.12.2023 15:02:10
45
A+
A-

Bursa’nın İnegöl ilçesinde eski eşinin nafakasını ödemeyi unutmasının ardından tutuklanan 81 yaşındaki adam, ardından nafakanın ödenmesi sonucu serbest kalmıştı. HÜDA PAR Batman Milletvekili ve Parti Sözcüsü Serkan Ramanlı, 81 yaşındaki Zülfü Şirin’i telefonda görüştü.

“ADİL BİR DÜZENLEMEYE İHTİYAÇ VAR”

Ramanlı, sosyal medyadaki X hesabından yaptığı paylaşımda, “Bursa İnegöl’de ödemediği nafaka borcu sebebiyle tutuklanan 81 yaşındaki Zülfü amca ile görüştüm. Olayı duyduktan sonra Bursa Baro Başkanımız sayın Metin Öztosun ile görüşmüştük ve konunun takipçisiydik. Olayın detaylarını araştırırken serbest kaldığını öğrendim ve kendisine geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Süresiz nafakanın ve bağlı düzenlemelerin hem kadınlara hem de erkeklere yaşattığı mağduriyetleri bir an önce ülke gündeminden çıkaracak adil bir düzenlemeye ihtiyaç var” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.