“Batmanlılar için gürül gürül para harcıyoruz”

Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp, yapımı tamamlanarak hizmete giren Batman Belediyesi ek hizmet binasının açılışını yaptı.

“Batmanlılar için gürül gürül para harcıyoruz”
Advert
Yayınlama: 20.03.2024 17:19:00
138
A+
A-

HİZMET BİNASI DUALARLA AÇILDI…

Bahçelievler mahallesinde yapımı tamamlanan Batman Belediyesi ek hizmet binasının açılışına Batman Valisi Ekrem Canalp, milletvekili Ferhat Nasıroğlu, belediye başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Büyükşehire giden yolun taşlarını teker teker döşediklerini belirten Vali Canalp, “Belediyecilik pek çok şeyi aynı anda yönetmeyi gerektiriyor. Bunlardan bir tanesi, öncelikle finansı iyi yönetmeniz lazım. Yani parayı, kaynağı iyi yönetmeniz lazım. Eğer parayı, kaynağı iyi yönetemezseniz sizin hizmet üretmeniz mümkün olmaz. Batman Belediyemizin geçmişteki durumu malum. Maalesef borç batağı içerisinde kalmış olan bir belediye görünümündeydi. Şu anda şükürler olsun, Bakın Batman Belediyemizin bir tarafından biz bu kadar açılışlar, temel atmalar, etkinlikten etkinliğe koşuyoruz, yetişemiyoruz. Türkiye’de hiç olmamış olan sosyal belediyecilik uygulamamızı halkımızla buluşturuyoruz. Bunların hepsi gürül gürül para harcamayı gerektiren işler. Evet, biz Batman Belediyesi olarak Batmanlılar için gürül gürül para harcıyoruz” dedi.

“800 POLİS BATMAN’DA KALMAK İSTEDİ”

Batman’da yaşamaktan gurur duyuyorum diyecekleri bir Batman’ı beraberce inşa edeceklerini ifade eden Vali Canalp, “İnsanlar gibi kentlerin de bir ruhu var. Bu kentin içerisinde dolaştığınız zaman veya herhangi bir kentin içerisinde dolaştığınız zaman, bir zaman sonra o kentle ilgili de, o kentin ruhunu hissetmeye başlarsınız. O kent ile kendi aranızda artık duygusal bağ da oluşmaya başlar. Batmanımızı öyle bir kent haline getirmeliyiz ki, her Batmanlı Batman’a aşık olsun, aşık olarak kalsın. 800 Polisimiz ‘ben Batman’da çalışmaya devam edebilirim, kalmak istiyorum’ diye dilekçe verdi. Bu şehir aşkı da,  Batman aşkı da, arzu etmiş olduğumuz bu aşk da aşama aşama oluştu, şükürler olsun” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.