“Çiftçilerimiz ekim yapmayı bırakacak”

Yeniden Refah Partisi Batman İl Başkanı Ziyaülhak Yamaç, çiftçilerin perişan durumda olduğunu ve böyle devam etmesi durumunda topraklarına ekim yapmayı bırakacaklarını söyledi.

“Çiftçilerimiz ekim yapmayı bırakacak”
Yayınlama: 21.03.2024 13:29:04
18
A+
A-

“Batman’ın en büyük problemlerinin başında çiftçilerin problemleri geliyor. Çiftçiler maliyetleri karşılayamadıkları için toprak ekmeyi, üretim yapmayı bırakmaya başladılar” diyen Başkan Yamaç, “Şayet böyle giderse 5 yıl sonra toprak ekecek kimse kalmayacak. İşte bu durum gerçek beka meselesidir. Dünyanın en verimli topraklarına sahip olmamıza rağmen çiftçilere gerekli desteği vermediğimiz için ne yazık ki topraklarımızdan verim elde edemiyoruz. Ve birçok çiftçimiz bırakın ektiği mahsulden kar elde etmeyi birçoğu maliyetleri dahi karşılayamadığı için toprak ekmeyi bıraktılar” dedi.

“ERBAKAN HOCAMIZ REÇETEYİ BİZE SUNMUŞTU”

Rahmetli Necmettin Erbakan hocanın yıllar öncesinden çiftçinin kalkınması için gerekli reçeteyi sunmasına karşın ne yazık ki gerekli tedbirler alınmadığını belirten Yamaç, “Ve hali hazırdaki durum ortada. Bu sebepten ötürü rahmetli hocamızın tarım için bize sunduğu çözümler ışığında, çiftçilerimize her türlü hem maddi hem de teknik olarak destek vereceğimizi, ithal tohumu bırakıp yerli tohuma geçmek için gerekli adımları atacağımızı, toprak verimini artıracak projeleri hayata geçireceğimizi ve Batman’da seracılık faaliyetini arttıracağımızı belirtmek isterim. Çiftçiler için bahsettiğimiz adımlar atılmadığı takdirde telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.