Asel bebek sağlığına kavuştu

3 hafta boyunca makinaya bağlı kalan 1 yaşındaki Asel bebek, akciğerinde bulunan yabancı cismin çıkarılmasıyla sağlığına kavuştu.

Asel bebek sağlığına kavuştu
Yayınlama: 28.04.2024 14:32:27
236
A+
A-

Batman Eğitim Araştırma Hastanesi’nde 1 yaşındaki Asel bebek, akciğerinde bulunan yabancı cismin başarılı bir şekilde çıkarıldığı bildirildi. Yoğun bakım uzmanı Dr. Sinan Yavuz, hastanın öksürük ve nefes darlığı şikayetleriyle başvurduğunu ve tedavilere rağmen yoğun bakım ihtiyacı olduğunu belirtti.

3 HAFTA MAKİNEYE BAĞLI KALDI

Asel bebek, yaklaşık 3 hafta boyunca akciğer makinesine bağlı entübe bir şekilde takip edildikten sonra yapılan bronkoskopi ile yabancı cisim çıkarıldı. Ardından 4 haftalık yoğun bakımın ardından şifa ile normal servise devredildi. Dr. Yavuz, özellikle çocuk yoğun bakımında kullanılan yüksek frekanslı akciğer makinesi ve erken dönemde alınan bronkoskopi kararının hastanın iyileşme sürecinde büyük önem taşıdığını vurguladı. Ayrıca, yabancı cisim çıkarılma işleminin yoğun bakım odasında ameliyathane ortamı oluşturularak gerçekleştirilmesi, hastanın en uygun şartlarda tedavi edilmesini sağladı.

Advert

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.