Onbinler Peygamber Sevdasıyla coştu

Batman’da, Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman Koordinatörlüğü tarafından gerçekleştiriler Kutlu Doğum Haftası nedeniyle düzenlenen ‘Cihat Önderi Hazreti Muhammed’ mitingine on binlerce kişi katıldı.

Onbinler Peygamber Sevdasıyla coştu
Yayınlama: 21.04.2024 16:10:48
Düzenleme: 21.04.2024 20:03
132
A+
A-

 “CİHAD SAVAŞTAN İBARET DEĞİLDİR”

Batman Şehirlerarası otogar bitişiğindeki mevlit alanına on binlerce vatandaş salavat ve tekbirler getirerek Peygamber efendimizi andı. Kadın, erkek, yaşlı, çocuk, herkesimden oluşan kalabalık bir kitle, alanda bir araya gelerek ‘Cihad’ temalı etkinlikte coşkulu bir atmosferde Peygamber efendimize sevgi ve bağlılıklarını gösterdiler. Mevlid-i Nebi etkinliğine Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Başkanı Molla Besir Şimşek’in yanı sıra, HÜDA PAR Genel Başkan Vekili İshak Sağlam, Batman Milletvekili Serkan Ramanlı, alimler, kanaat önderleri, STK’lar, siyasi parti temsilcileri ve onbinlerce vatandaş katıldı. Programda konuşan Peygamber Sevdalıları Vakfı Genel Başkanı Molla Beşir Şimşek, “Bugün Kuran-ı Kerim’de 88 tane ayet İslamda cihadı anlatıyor, müslümanlara cihad yapmayı emrediyor, 99 ayet de namaz ve ibadetlerden bahsediyor. Cihad sadece savaştan ibaret değildir; tam tersine cihad, fitnenin önüne geçmek için yapılan bir ibadettir. Allah Teala buyuruyor ki, kafirlerle fitne kalmayıncaya kadar onlarla cihad edin. Yani bütünüyle din Allah’ın oluncaya kadar cihad edin, diye buyuruyor” dedi.

“HERKESİN ORTAK NOKTASİ RESULULLAH”

Peygamber efendimizin bütün müslümanların ortak değeri olduğunu kaydeden molla Beşir Şimşek, “Fikri ne olursa olsun, düşüncesi, siyasi, kişisel fikri ne olursa olsun, herkesin ortak noktası Resulullah Sallallahu Aleyhi Vesselâm’dır. Söz konusu peygamber olunca bütün tefrikalar bir kenara atılıyor ve müslümanım diyen herkes peygamberin etrafında kenetlenebiliyor mu? Evet. Şimdi bu meydana baktığımız zaman bunu göreceksiniz; bu birlikteliği başka hiç bir etkinlikte, hiçbir mitingte, hiçbir partinin, hiçbir cemaatin toplantısında bulamazsınız. Ama sözkonusu, odak noktası Resulullah olunca, herkesin omuz omuza verdiği bir şahsiyettir Resulullah” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.