Üniversitede otizmli çocuklar unutulmadı

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle, Batman Üniversitesi ve Batman Renkli Eller Otizm Derneği Özel Eğtim Okulları işbirliğiyle bir farkındalık etkinliği düzenlendi.

Üniversitede otizmli çocuklar unutulmadı
Yayınlama: 02.04.2024 15:57:09
72
A+
A-

Etkinliğe Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Batman Üniversitesi engelsiz öğrenci birimi sorumlusu öğretim görevlisi Elif Dilan Atılgan, Batman Renkli Eller Otizm Dernek Başkanı Tevfik Gayretli ve TOKİ Kazım Karabekir Özel Eğitim sınıfı öğrencileri katıldı. Özel eğitim sınıfı bireyleri tarafından icra edilen resim sergisinin ardından piyano başına geçen özel eğitim sınıfı öğrencilerinden Suriyeli otizmli birey İbrahim Hacı Ahmed, göstermiş olduğu piyano resitali nedeniyle ayakta alkışlandı.

“HER ZAMAN DESTEK OLMAK İSTİYORUZ”

Batman Üniversitesi olarak her zaman özel öğrencilerin yanında olduklarını belirten Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, “Batman Üniversitesi olarak evlatlarımıza, ciğer parelerimize yönelik yaptıklarımızı bir gün ile sınırlamıyoruz, her zaman destek olmak istiyoruz. Üniversitemizin imkanları çerçevesinde bugünümüzün hazırlıklarını yapıyoruz ki, yarınımızın geleceği kıymetli evlatlarımız bugünden dolu dolu, doyurucu bir şekilde yetişmeliler ki,  biz cumhuriyetimiz, yarınımız, teminat altına alınabilsin” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.