“Yerelde iktidar olduk “

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Batman’a geldikten sonra partisinin il binasında gazetecilerle bir araya gelerek seçim değerlendirmesi yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, ” CHP, iktidara bir fren yaptı” dedi.

“Yerelde iktidar olduk “
Yayınlama: 08.04.2024 16:39:58
Düzenleme: 08.04.2024 17:57
197
A+
A-

“TÜRKİYE’NİN BİRİNCİ PARTİSİ OLDUK”

Türkiye’nin her coğrafyasında başarılı sonuçlar alarak Türkiye’nin birinci Partisi olduklarını belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu: “Türkiye’nin her coğrafyasında başarılı sonuçlar aldık ve Türkiye’nin Birinci Partisi olduk. Bizim açımızdan ve Türkiye açısından çok önemli bir sonuç bu. Sonuçta vatandaş geçtiğimiz yıl Mayıs ayında, genel seçimlerden sonra yerel seçimlerde bir siyasal dengeyi tercih etti. O siyasal denge de Türkiye’de CHP üzerinden kuruldu. İktidara bir fren yaptı ve Türkiye’nin önemli bir kısmını, nüfusunun neredeyse yüzde 65’e yakınını, milli gelirin neredeyse yüzde 85’e yakınının verildiği yerlerde Cumhuriyet Halk Partisi birinci parti oldu ve yerel iktidar oldu. Bu yerel iktidar üzerinden biz hem muhalefetimizi yapacağız hem de bu coğrafyada yaşayan yurttaşlarımıza belediyeciliğin nasıl yapıldığını, sosyal belediyeciliğin, halkçı belediyeciliğin nasıl yapıldığını birkez daha hem görevi devam eden belediyelerde hem de yeni aldığımız belediyelerde göstereceğiz ve onun üzerinden de 2028’deki genel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini inşa edeceğiz. CHP’yi seçimden sonra birkez daha sahada göreceksiniz. Batman’da da öyle olacağız. Türkiye’de partimizi bir daha iktidar yapmak için iddialıyız. Batman’ın da tabi birçok sorunu var. Seçime yakın zamanda bunların hepsi konuşuldu” dedi.

“BATMAN VE MERKEZDE KAYYUM YÖNETİMİNE SON VERİLMESİ ÖNEMLİ”

Batman ve Merkezde kayyum yönetimine son verilmiş olmasının kendi açılarından önemli olduğuna dikkat çeken CHP’li Milletvekili Tanrıkulu, ” Seçimde yeni gelmiş belediye başkanları göreve başladılar. Bizim açımızdan çok önemli olan da Batman’da Hasankeyf Belediyesinin CHP’li adayımızca alınmış olmasıdır. Sonuçta bölgede ve Batman’da idare temsilinin yolunu da Hasankeyf’ten açtık. O yüzden de hem yönetimi hem de seçilen arkadaşlarımı kutluyorum” dedi.

TANRIKULU, CHP HASANKEYF BELEDİYE BAŞKANI TUTUŞ’U ZİYARET ETTİ

Parti binasında düzenlediği basın açıklamasının ardından Hasankeyf’e geçen CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, CHP Hasankeyf Belediye başkanlığını kazanan Hamit Tutuş’u makamında ziyaret ederek tebrik edip başarı dileklerini sundu. Milletvekili Tanrıkulu’na CHP Batman İl Başkanı Adnan Yasar ve il teşkilatı da eşlik etti.

Advert

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.