Belediyeden ‘Kanser erken teşhis’ hizmeti

Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü meme, rahim, kolon ve HPV DNA kanser türlerinin erken teşhisi için tarama hizmetine başladı.

Belediyeden ‘Kanser erken teşhis’ hizmeti
Yayınlama: 12.05.2024 14:46:19
453
A+
A-

Batman Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) işbirliğinde yürütülen sağlık hizmetinde 40-69 yaş aralığı kadın hastaların mamografi çekimi, 30-65 yaş aralığı kadın hastaların serviks kanseri ve 50-70 yaş aralığı kadın ve erkek hastaların kolorektal kanseri taramaları yapılacak. Kadınlarda yaygın olarak görülen meme kanseri ve rahim ağzı kanserinde erken teşhis için çalışma başlatan Belediye Sağlık Merkezinde bulunan KETEM birimi, yurttaşlara ücretsiz olarak meme, rahim, kolon ve HPV DNA kanser türleri taraması hizmeti vermeye başladı.

“HİZMETLERİMİZ ÜCRETSİZ”

Erken teşhis edilen kanser türlerinin tedavi şansının yüksek olduğunu belirten Batman Belediye Eş Başkanı Gülistan Sönük, “Kanser taraması, kanser tedavisinin çok kolay ve etkili olabildiği erken evrelerde tespit etmek için yapılan çeşitli test ve muayenelerdir. Kanseri önlemek ve sağlığınıza dikkat etmek için Sağlık İşleri Müdürlüğümüzde bulunan Ketem merkezine başvurarak bu hizmetten ücretsiz yararlanabilirsiniz” dedi.

Advert

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.