Gazze’deki annelere dikkat çektiler

AK Parti Kadın Kolları Teşkilatı tarafından, Anneler Günü vesilesiyle, Gazze’de yaşam haklarından mahrum bırakılan annelerin sesi olmak amacıyla basın açıklaması düzenledi.

Gazze’deki annelere dikkat çektiler
Yayınlama: 10.05.2024 14:00:40
62
A+
A-

Atatürk Parkı önünde toplanan partililer adına basın açıklamasını okuyan Kadın Kolları Başkanı Seval Aksoy, Gazze’deki annelerin yaşadığı zorluklara dikkat çekti. Başkan Aksoy, “Pazar günü anneler günü. Günlerdir her yerde tatlı bir telaş yaşanıyor. Anneler günü öksüzlerin ve evladını kaybeden annelerin de ağır imtihanı… Fakat bir yandan da dünyanın orta yerinde, yanı başımızda Filistin’de, Gazze’de, Refah’ta yaşanan soykırım nedeniyle anne olmak hiç bu kadar zor olmamıştı. Biz bugün okuldan gelecek çocuklarımızı, Gazzeli anneler ise çocuklarına verecek bir lokma ekmeği bekliyor. Bizler karışmasın diye çocuklarımızın defterlerine, kitaplarına isim yazarken, Gazzeli anneler ise cesetleri teşhis edilebilsin diye çocuklarının kollarına isim yazıyor” dedi.

“GAZZELİ ANNELER İÇİN DİMDİK AYAKTAYIZ”

Anneler olarak İsrail’e bir kez daha ateşkes çağrısında bulunduklarını ifade eden Aksoy, şöyle devam etti: “İsrailli yetkililere soruyorum: Vaad edilmiş topraklar hedefinizi, hayattan kopardığınız annelerin ve çocukların bedenleri üzerine mi inşa edeceksiniz? Bizler bugün AK Parti kadın kolları başkanlığı, teşkilatlarımız, kadın milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri olarak buradayız. Şu anda 81 ilde Ak Partili kadınlar olarak Gazzeli anneler için dimdik ayaktayız. 2 çocuğu şehit edilen Gazzeli kadın soruyor ya “hasan ve bera’nın suçları neydi? ne günah işlediler?” İşte o anneler için soruyoruz. Yaşamayacağını bile bile çocuk doğuran Gazzeli anneler için susmuyoruz.”

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.