“Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz”

Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği’nin istişare toplantısına katılan Kamu-Der Genel Başkanı Cevdet Baştuğ, “Kamu-Der olarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz, bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz” dedi.

“Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz”
Yayınlama: 29.05.2024 15:54:07
417
A+
A-

 “KAMU EMEKÇİLERİNİN SORUNLARI ÇOK”

Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMU-DER) tarafından Batman Valisi Ekrem Canalp’in katılımıyla il ilçe istişare toplantısı gerçekleştirildi. ‘Büyük Türkiye Güçlü Kamu-Der’ temasıyla yapılan istişare toplantısına Kamu-Der Genel Başkanı Cevdet Baştuğ, Batman Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, MHP Batman İl Başkanı Muhammed Arif Çetin ve Demokrat Parti Batman İl Başkanı Ahmet Güneş katıldı. Ülkedeki kamu çalışanlarının ve kamu emekçilerinin sorunlarının çok olduğunu dile getiren Kamu-Der Genel Başkanı Cevdet Baştuğ, “Biz Türkiye’ye hitap ediyoruz. Kamu-Der olarak hiçbir siyasi partinin arka bahçesi değiliz, bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Kamu görevini güzel yapan valilerimiz, müsteşarlarımız, kurum başkanlarımız, kimler olursa olsun, inancı ne olursa olsun, bu ülkenin hayrına bir çivi çakıyorsa biz kendilerini alkışlıyoruz, hep yanlarında oluyoruz. Kim Türkiye’nin hayrına olmayan bir şeyler söylüyorsa, mutlaka karşısındayız” diye konuştu.

“DEVLETİN AMACI KAR ELDE ETMEK DEĞİL”

Bir taraflarının kamu, devlet, öbür taraflarının millet, tam ortada ise sivil toplum bulunduğunu belirten Vali Ekrem Canalp, “Devlet dediğiniz zaman, devletin asli amacı kamu hizmeti vermektir. Devletin amacı kar elde etmek değildir. Ama özel kesim dediğiniz zaman, özel kesimin bir amacı var, kar elde etmektir. Firmalar, şirketler bunun için kurulur. Sivil toplum kuruluşu dediğiniz zaman, tam ikisinin ortasında bir yerde duruyor. Amacı kamu hizmeti, kamuya faydalı iş yapabilmek, ama kar elde etmek değil. Bir tarafı devletin amacı, bir tarafı toplumun amacı. İkisinin amacını beraberce bir araya getirebilen çok harikulade bir yapıdır sivil toplum kuruluşlarımız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.