IPARD 3 Destek başvuruları başladı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD 3 Destek programı kapsamında, Batman Ticaret ve Sanayi Odasında bilgilendirme semineri düzenlendi.

IPARD 3 Destek başvuruları başladı
Yayınlama: 13.05.2024 16:14:12
580
A+
A-

Üyelerinin desteklerden yararlanması için düzenlediği seminerde destek başvuru tarihlerine dikkat edilmesi gerektiğini belirten BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, “1. Çağrı ilanına çıkan IPARD 3 Destek Programının başvuruları internet üzerinden online olarak yapılacak olup 22 Mayıs 2024 tarihine kadar başvurular tamamlanmış olması gerekmektedir. Bu çağrı kapsamında başvuru yapılan projelerde % 50 ile % 70 oranında hibe desteği uygulanacaktır” dedi.

DESTEKLENECEK PROJELER:

1-Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması projesi: Mandıra tesislerinin makine ekipman ve inşaat desteği. 3 Milyon EURO’ya kadar proje kabulü yapılıp % 50 ile % 70 arasında destek kapsamında olacaktır.

2-Et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması: Kırmızı et ve beyaz et Kesimhanelerinin makine ekipman ve inşaat desteği. 3 Milyon EURO’ya kadar proje kabulü yapılıp % 50 ile % 70 arasında destek kapsamında olacaktır.

3-Meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması: Soğuk hava depoları, kurutma tesisleri, meyve ve sebzelerin yıkma, boyutlama ve sınıflandırma için makine ekipman ve inşaat desteği. 1 Milyon 250 bin EURO’ya kadar proje kabulü yapılıp % 50 ile % 70 arasında destek kapsamında olacaktır.

4-Su ürünleri işleme ve pazarlama: 1 Milyon 500 bin EURO’ya kadar proje kabulü yapılıp %50 ile %70 arasında destek kapsamında olacaktır.

5-Süt toplama merkezleri: 1 Milyon EURO’ya kadar proje kabulü yapılıp % 50 ile % 70 arasında destek kapsamında olacaktır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.