Yeni Eşbaşkan Solmaz oldu

Halkların Demokrasi ve Eşitlik Partisi (DEM) İl Örgütü, parti binasında basın açıklaması yaparak, Batman Belediyesi Eş başkanı Gülistan Sönük ile beraber yeni Eş Başkanın Ferah Solmaz olduğunu kamuoyuna deklare etti.

Yeni Eşbaşkan Solmaz oldu
Yayınlama: 03.05.2024 14:57:53
793
A+
A-

BELEDİYE MECLİS ÜYESİ SOLMAZ SEÇİLDİ…

Batman Kurumlar Koordinasyonu adına açıklama yapan DEM Parti İl Eş Başkanı Mustafa Mesut Tekik, eş başkanlığın belirlenmesi adına yürütmüş oldukları sürecin sonunda bir karar aldıklarını hatırlatarak, “Halkımızın oylarıyla seçilen Belediye Meclis Üyemiz sayın Ferah Solmaz, bugün itibariyle Batman Belediyesi Eş Başkanı olarak seçilmiştir” dedi. Seçimlerden önce eş başkanlık konusunda yaşanan bir dizi tartışma ve olayın kamuoyunun bilgisinde olduğunu kaydeden Tekik, “Bilindiği üzere 31 Mart seçimlerini büyük bir zaferle ardımızda bıraktık. Halkımız DEM belediyeciliğini Batman’da rekor bir oyla yeniden göreve getirmiş ve belediye eş başkanımız ve meclis üyelerimiz büyük bir emek ve güçle görevlerine başlamışlardır. Geride bıraktığımız süreçte tüm kesimlerin bildiği üzere eş başkanlık konusunda partimiz bir tartışma ve yıpratılmanın içerisine sürüklenmek istenmiş, on yılların mücadelesiyle kazanılmış ve kadın özgürlük hareketinin yaşamın her alanında söz sahibi olmasını esas alan eş başkanlık sistemimiz tartışılmaya açılmak istenmiştir. Ancak örgütlü mücadelemizin öznesi olan ve yurtseverlik bilinciyle donanmış halkımız; partimize yönelik her türlü özel savaş tekniğini, çöktürme planlarını ve toplumsallığımızı dağıtmaya yönelik saldırıları boşa düşürdüğü gibi 31 Mart seçimlerinde de eş başkanlık konusundaki her türlü manipülasyonu ve projeyi püskürtmüş ve partisini sahiplenmiştir. Bizi dünden daha güçlü kılan, demokratik, ekolojik ve kadın özgürlükçü yerel yönetim anlayışımızı kentimizde iktidar yapan halkımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“HALKIMIZA EN İYİ HİZMETLERİ VERECEKLER”

Seçimlerden önce eş başkanlık konusunda yaşanan bir dizi tartışma ve olay kamuoyunun bilgisinde olduğunu kaydeden Tekik, “Her süreci şeffaf bir şekilde yürüten partimiz, eş başkanlığın belirlenmesi konusunda da bir dizi çalışma ve görüşme yürütmüş ve süreci tamamlamıştır. Bu anlamda partimiz yetkili kurullarının daha önce de belirttiği gibi eş başkanlık konusunda seçimlerden sonra belediye meclisinden konsensüsle bir ismin belirleneceği aktarılmıştı. İlaveten, kent uzlaşısı felsefemiz gereğince de ildeki demokratik ve dost kurumların önerileri de dikkate alınarak Batman Belediyesi eş başkanımızı belirlediğimizi siz değerli basın emekçileri aracılığıyla tüm halkımıza duyuruyoruz. Bu kapsamda halkımızın oylarıyla seçilen belediye meclis üyemiz sayın Ferah Solmaz bugün itibariyle Batman Belediyesi Eş Başkanı olarak seçilmiştir. Belediye yönetimimiz, tüm seçilmişleri ve personeliyle beraber Batman halkına en iyi hizmetleri verecektir. Tüm arkadaşlarımızı kutluyor, başarılar diliyoruz” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.