Atıkları sanat eserine dönüştürdüler

Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin çalışmalarını kapsayan resim ve Sıfır Atık Projesine uygun teknolojik tasarımlarla ilgili yılsonu sergisi yoğun ilgi gördü.

Atıkları sanat eserine dönüştürdüler
Yayınlama: 02.06.2024 16:03:26
129
A+
A-

AYLARCA ÇALIŞTILAR…

Batman Park AVM zemin katında düzenlenen yılsonu sergisi hakkında bilgilendirmede bulunan Ahmet Yesevi İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Mehmet Sadık Üce, “Tablolarımız akrilik boya ve yağlı boya kullanılarak yapıldı. Diğer teknolojik tasarım ürünleri de Sıfır Atık Projesine uygun olarak atık malzemelerden istifade edilerek güzel ürünler elde edilmeye çalışıldı. Bu çalışmalar öğrencilerin grup çalışması dahilinde aylarca süren bir çalışma neticesinde ortaya çıkarmış oldukları ürünlerdir” dedi.

“AZ MALİYETLİ ÜRÜNLERDEN ISTİFADE EDİLDİ”

Öğrencilerin az maliyetli ve kendi çevrelerinden temin etmiş oldukları malzemelerden ürün tasarladıklarını kaydeden okulun teknoloji ve tasarım öğretmeni Iraz Abiri, “Ürünlerimiz arasında İtalya’daki Kolezyum, dekoratif ağaçlar, kağıttan tasarlanan Afrikalı kadın vs. çalışmalar var. Deniz kabuklarından çerçeve, taş boyamalardan tablolar yaptık. Mescid-i Aksa çalışması, tekerlekten avize gibi birçok ürün ortaya çıkarmış olduk” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.