Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

İsmail Ertuğrul

ELLERİ ÖPÜLESİ ÖĞRETMENLERİMİZ

22 Kasım 2021, 15:52 Okuma: 60

 


     Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz. Nice zorluklarla mücadele edip, çocuklarımızı eğitmeye çalışan öğretmenlerimiz.
Elleri öpülesi, yürekleri narın  öğretmenlerimiz. Yeri geldiğinde sırtındaki paltosunu, ayağındaki ayakkabısını öğrencisine veren öğretmenlerimiz. Hatta ve hatta öğrencilerini evladı gibi gören, yürüyemeyene ayak, göremeyene göz olan öğretmenlerimiz.
     Evet öyle öğretmenlerimiz var ki, içinde bulundukları zor koşulları hiçe sayarak, emanet ettiğimiz çocuklarımızı, geleceğe taşıyan ve onlara bir şeyler öğretmeye çalışan insanlardandır öğretmenlerimiz. Kimi zaman kendilerinden de fedakârlık yaparak geleceğe iyi, doğru eğitimli nesiller yetiştiren insanlardır öğretmenlerimiz.
     Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle "Öğretmenler Günü" olarak kutlanmaktadır. Her yıl ülkemizde de 24 Kasım'da kutlanan Öğretmenler Günü, 24 Kasım 1928 tarihinde, Türkiye Cumhuriyeti devletininin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün "Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul ettiği gündür.
     Öğretmenlik mesleğini icra eden saygıdeğer öğretmenlerimizi onurlandırmak için, her yıl Türkiye'nin çeşitli yerlerinde etkinlikler düzenlenerek, öğrencilerimiz ve velilerimiz ile birlikte, öğretmenler günü kutlanır.
     Öğretmenlerimiz,  bir ülkenin ileriye gitmesinde büyük öncüdür. Bir insan hayatında eğitim ve öğretim olmazsa olmazlardandır. Yaşamımızın her alanında, pek çok bilgiye ihtiyaç duyarız. Bu bilgilerin büyük bir kısmını öğretmenlerimizden öğreniriz. Bundan dolayıdır ki, eğitimli insanlara ihtiyaç duyduğumuz her dönem için, öğretmenlerimiz, geleceğe ışık tutabilen, kişilikli ve karakterli insanların yetişmesine büyük vesiledir. Öğretmenlerimizin bilinçli olması demek, toplumumuzun bilinçli olması demektir. Gelecek nesillerin bilinçli olması demektir.
     Öğretmenlerimizin yaşamımız içerisindeki maneviyatı, ömür boyu sürer ve manevi değeri büyüktür. Çoğumuzun yaşamında, öğretmenlerimiz ile ilgili pek çok anımız vardır. Öğrencilik yıllarımızda yer alan bu anılar, bizim için büyük maneviyatlardan biridir. Bizim özel anılarımız içinde yer alır.
    Kimi insanların yaşamında özel günleri vardır, benim içinde 24 Kasım'ın önemi oldukça büyüktür. Çünkü çok sevdiğim güzel insanın hem öğretmen oluşu, hem de doğum gününün aynı gün olmasından dolayı, 24 Kasım benim için önemlidir. O güzel insanın doğum gününü ve öğretmenler gününü, ayrıca bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü buradan kutluyorum.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
22 saat önce
15 gün önce
29 gün önce
64 gün önce
127 gün önce
148 gün önce
155 gün önce
162 gün önce
190 gün önce
198 gün önce
698 gün önce
706 gün önce
708 gün önce
719 gün önce
727 gün önce
740 gün önce
747 gün önce
750 gün önce
751 gün önce
754 gün önce
757 gün önce
760 gün önce
770 gün önce
782 gün önce
800 gün önce
RSS
© 2021 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=