10 Kişi kalan Petrolspor’umuz daha iyiydi

Yayınlama: 11.09.2022 15:10:00
Düzenleme: 21.10.2022 23:18
66
A+
A-

Batman Petrolspor’umuz ilk haftadan bu yana oynanan maçlarda takım ilk kez istediğini sahaya yansıtamadı. Kırmızı-beyazlılar iyi bir maç çıkartamadı ve Koray’ın da kırmızı kartı organizasyonu kaybetmeye neden oldu.

Ahmet Yavuz hocanın devre arasındaki değişiklikleriyle oyuna dengeyi sağladı ama futbolcular önceki maçlarda dinamikliği ofansta gösteremedi. Aslında mağlubiyetin nedeni bu.

Takımımızın ön bölgedeki organizasyonu Bursaspor maçında fazla beğenmedim. Çok fazla pozisyon olan bir maç değildi. Bursaspor’da çok fazla pozisyona giremedi. Bireysel hatadan golü yedik. Ön bölgede yeteri kadar dinamik değildik.

Oyunun hiçbir bölümü için Petrolspor kötü oynadı, mücadele etmedi diyemeyiz ama ofansif anlamda söylenecek çok şey var.

Örneğin kanatları iyi kullanamadık. Maçın ilk dakikasında Serkan ve Koray’ın sarı kart yemesi belki de beklerin bu bakımdan fazla hücuma katkısı olmadı.

Orta sahada dinamizmi fazla yapamadık. İlter ve Ebu’nun çabaları yetersiz kaldı. Okan Toprak beklentinin bir hayli altındaydı.

Petrolspor, bu sezon çıktığı ilk iki haftada aldığı galibiyetler memnun etti desek doğru ama bir yandan da yetersiz. Bilakis kaybedebilir Petrolspor ama çok dominant, baskın, genine uygun oyunu oynarsın kaybedersin ama o oyun seni taşır. Bu şekilde kazansan da taşımayacak. Biraz rahatlamak için de güçlü bir oyuna ihtiyacı var Petrolspor’umuzun.

Maç 11-11 giderken rakip kaleye gitmekte zorlanan bir Petrolspor izlerken Koray atıldıktan sonra Ahmet Yavuz’un doğru hamleleri takımını sahada dik tuttu. Bursaspor ise sahada bir kişi fazla olmasına rağmen doğru stratejiyi bulmakta zorlandı.

Baştan sona beklenmedik davranışlar içeren, sebep-sonuç ilişkileri, futbolun avantajları tersine işleyen, sıra dışı bir maçtı Bursaspor – Petrolspor karşılaşması. Petrolspor’da ne dinamizm, ne de hız vardı ama sahada 10 kişi kalınca rakibine göre daha kontrollü oynayan ve daha net ataklara giren taraf takımımızdı.
Sonuç olarak şunu söylemekte yarar vardır; Petrolspor’umuz 2. lige 16 yıl aradan sonra merhaba dedi. İnişler-çıkışlar elbette olacaktır, sabırlı olmamız gerekiyor. Kadro mühendisliğinde doğru bir yapılanmanın olduğunu net bir şekilde söyleyebilirim. Üç maçta 2 galibiyet, bir mağlubiyet kötü bir argüman değildir. Artık bu maç geride kaldı unutalım. Çarşamba günü oynanacak Afyonspor maçına kenetlenelim ve inşallah takımımız o maçta üç puanla ayrılıp tekrardan moral depolayacaktır.

Yazarın Son Yazıları
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.