KADININ DÜNYASI

Kadın olmak…
Kadın olmak duygusallıktır.

Yayınlama: 08.01.2024 12:45:27
45
A+
A-

Kadın olmak merhamettir.
Kadın olmak şefkattir.
Kadın anadır, bazen de baba olmaktır.
Arkadaştır kadın, yarendir, yardır, sıcak bir yuvadır.
İncinmek istemez, incitmez. Hayata bakışı açısı farklıdır.
Evet daha sayamadığım güzellikler mevcuttur kadında.
Ülkemizde kadın olmak oldukça zordur. Anadolu’daki hayat koşulları ve kadının üzerindeki büyük baskısı, pek çok kadınımızın psikolojisini bozmuştur. Eğitimden geri kalan hanımlarımızın meslek sahibi olamamaları ve bunun sonucunda da ekonomik bağımsızlığını alamayan hanımlarımızın, yaşam koşulları her zaman için birilerine bağlı olarak devam etmektedir.

Törelerin kadınlar üzerinde uygulanması ortaya pek çok kadın cinayetini de beraberinde getirmiştir. Erkek hakimiyetinin kadınlara uyguladığı şiddetler, kadınlarımızın gelecekle ilgili umutlarını bitirmekte ve ayakta durmalarını zorlaştırmaktadır.

Aslında evlatları yetiştiren analar ne kadar çok bilgili ve başarılı olursa, yetiştirilen evlatlar  da o kadar düzenli, disiplinli ve merhametli olurlar. Analarımız bizlerin ilk öğretmenidir. Çünkü eğitim öncelikle evde sonra çevreden başlar. Aile bireylerinin yetersiz olması, çocukların gelecekte iyi yetişmemesi demektir.

Toplumumuzda kadın faktörü oldukça büyük önem arz etmektedir.

Kadınlarımızın korunmasına yönelik pek çok yasa çıkarılmakta ve pek çok dernek ve vakıflar kurulmaktadır. Bu unsurların pek çoğu toplumuzda kadınlara yönelik yerini bulurken, belli kısmı ise maalesef uygulanamamaktadır ya da uygulanmak istenmemektedir. Toplumun kadına olan ön yargılı davranışı, bu durumları güçlendirmekte ve kadınlarımızı içinden çıkılmaz zor durumlara itmektedir. Yaşamın en zor alanlarında yer alan ve bu duruma karşı yine de başarılı olan pek çok kadın bulunmaktadır. Devlet tarafından yapılan desteklerden de faydalanan kadınlarımız, hayata tutunmanın yollarını her zaman için aramışlardır.

Pek çok  kadın hem annedir, hem de baba. Bizler kadınlarımıza sahip çıktığımız süre içerisinde, onların da geleceklerini daha iyi elde etmesini sağlarız. İyi bir eğitim, sıcak ve mutlu bir yuva kadınlarımızın sevgi ve şefkatini, merhametini arttıracak ve ülkemizin geleceği olan çocuklarımızın daha iyi bir şekilde büyümesine büyük katkı sağlayacaktır.

Yazarın Son Yazıları
05.06.2024 11:51:45
27.05.2024 13:02:50
07.05.2024 12:24:10
03.04.2024 14:29:31
19.03.2024 16:02:56
21.02.2024 14:06:28
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.