Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

İsmail Ertuğrul

EMEK VERMEK HUZURDUR

26 Ekim 2021, 15:29 Okuma: 104

 

Çalışmak, alınteri dökmek demektir......
Kendimizden zaman ayırmak demektir......
Çalışmak, evimizi geçindirmek, çocuklarımıza ve kendimize iyi bir gelecek vadetmek demek.....
Çalışmak kendimizi ve çocuklarınızı güven altına almak demektir.....
Bütün çalışan işçiler, emekçiler ve diğer çalışanlar için aynı durum geçerlidir. İnsanlar yaşadığı süre içerisinde çalışmakla yükümlüdür. Geçinebilmek ve yaşamını iyi bir şekilde sürdürebilmek için hayatını boşa geçirmemesi, doğru, güzel ve insanlığa faydalı iyi şeyler yapması gerekir. Bu çalışma sonucunda yani  verilen emek sonucunda da beklenen karşılıklar vardır.
Ülkemizde çalışılan kişiler için belli dönemlerde, tüm çalışanlar için maaşlarındaki zam değişiklikleri konuşulur. Yapılacak olan zammın, bir işçi ya da memurun geçinmesi için gerekli olan miktar kadar olması konuşulur. Ya da elemanı olan kişiler kendi gelirlerini de hesaplayarak çalışanına ne kadar ücret ve ya zam yapacağını düşünür. Bu durumda kimi zaman patronlar da zor durumda kalabilir.
Peki maaş zammının ne kadar olacağı inceden inceye masaya yatırılmasına yatırılır da....
Ya sonuç......
Önemli olan sonuçtur. Her iki tarafında zorda kalmayacağı şekilde ortak bir nokta bulunması ve her iki tarafında mutlu olabilmesi için gerekli şekilde çalışılmasıdır.
Emeğin değeri ölçülemez. Dinimizde dahi emeğin büyük yeri vardır. İşçiye, verdiği emeğinin karşılığını, anlındaki teri soğumadan verilmelidir. Çalışan kişilerin verdiği emek, karşılığı alındığı sürece insana huzur ve mutluluk verir. Emeğinin karşılığını alan çalışanlar, yaptığı işten mutluluk duyarlar ve huzurlu olurlar. Çalışma sonucunda ise başarılı olurlar ve büyük zaferler kazanırlar. Psikolojik olarak rahat hissederler.
Çalışmak her kesim insan için önemli bir faktördür. İster patron olsun, ister işçi, isterse memur bütün herkes için çalışmak bir yerde de hayati bir önem taşır. Çalışmadan insan yaşamı düzene girmez ve hayatını sürdüremez.
Çalışan kişilerin hak ettiği  ölçüde gereken hakları yerinde ve zamanında verilmelidir. Aksi taktirde çalışandan huzurlu ve mutlu olmasını bekleyemeyiz.
Ülkemiz pek çok kere zor şartlardan geçti ve geçmektedir. İçinde bulunduğumuz durum ister istemez ekonomimize de yansımakta ve çalışanları yakından etkilemektedir. Ama bir gerçek var ki ülkemiz her geçen gün büyümekte, gelişmekte ve dünya ülkeleri arasında yerini almaktadır.
Herkesin mutlu ve huzurlu olabileceği bir ortama kavuşmak oldukça zor. Ama ortak noktalarda buluşmak daha kolay.
    
    

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
6 gün önce
15 gün önce
41 gün önce
50 gün önce
64 gün önce
78 gün önce
113 gün önce
176 gün önce
197 gün önce
204 gün önce
211 gün önce
239 gün önce
247 gün önce
747 gün önce
755 gün önce
757 gün önce
768 gün önce
776 gün önce
789 gün önce
796 gün önce
799 gün önce
800 gün önce
803 gün önce
806 gün önce
809 gün önce
819 gün önce
831 gün önce
849 gün önce
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=