“Yüreğimiz yanıyor…!”

Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla.

Yayınlama: 09.02.2023 16:00:53
73
A+
A-
Mehmet Sabaz biyografi:

Tarihte benzerine az rastlanmış bir deprem yaşadık. İlk deprem 6 Şubat sabaha karşı saat 04.17’de Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğünde yaşandı ve çok sayıda artçı depremler meydana geldi. Aynı günün öğleden sonra saat 13.24’te bu defa 7.6 büyüklüğünde ikinci bir deprem Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde meydana geldi. Kahramanmaraş olmak üzere Malatya, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Adana, Şanlıurfa, Diyarbakır, Gaziantep ve Kilis olmak üzere 10 ilimizi şiddetli bir şekilde etkiledi. Yaşanan bu depremlerde çok sayıda vatandaşlarımızı kaybettik, çok sayıda yaralı var, çok sayıda evler yıkıldı ve hasar gördü.

Gerçekten acımız çok büyük tarifi yapılamaz. Yüreğimiz yanıyor, zihinlerimiz yitirdiğimiz canlar için hüzünlü… Rabbim ölenlere rahmet eylesin. Mekanları cennet kılsın, yaralılara Şafii hürmetine acil şifa versin. En kaz altında kalanlara acil kurtulmayı ihsan eylesin. Rabbim bir daha böyle depremleri göstermesin ve oradaki vatandaşlarımızın yar ve yardımcıları olsun. Gün birlik ve kardeşlik günüdür. Oradaki kardeşlerimizi maddi ve manevi yardımlarımızla destek bulunmalıyız. Yardımlarımızı esirgemeyelim. Vakıf, Dernek, Belediyeler, Valilikler ve diğer hayır kuruluşları kınalarıyla yardımda bulunalım. Yardım hesapları sosyal medya mecralarında paylaşılmaktadır. Oradan hesapları takip edebilir ve yardımda bulunabiliriz.

Bir Müslüman olarak elimizden geldiği kadar yardımda bulunmak, Müslümanlık görevimizdir ve asla bu görevi ihmal etmememiz gerekir. Elhamdülillah milletimiz yardım konusunda çok merhametli, şefkatli bir milletir. Ülkemizin her yerinden ve her kesimden yardım akmaktadır. Hatta geçenlerde sosyal medyaya düştü. Bir çocuk kumbarasında biriktirdiği paralarını deprem bölgesine gönderdi. Yine yaşlı bir amcamız umre’ye gitmek için biriktirdiği 25 bin lirasını Türkiye Diyanet Vakfı’na bağışlayarak deprem bölgesine gönderdi. Böyle yardım örnekleri çoğaltabiliriz. Aynı zamanda Kozluk İlçe Müftülüğümüz koordinesinde 10 din görevlisi, gönüllü olarak deprem bölgesi Adıyaman’a gittiler. Rabbim hayırlarını kabul etsin inşallah… İnsan böyle yardım haberlerini duyunca duygulanıyor. Rabbim birlik beraberliğimizi daim eylesin…

Duada buluşmak dileğiyle Allah’a emanet olun. Deprem bölgelerinde yaşayan kardeşlerimize çok dua edelim.

Yazarın Son Yazıları
18.04.2024 14:21:12
21.03.2024 14:22:39
14.03.2024 12:09:40
07.03.2024 16:06:56
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.