KENDİ SİLAHIMIZI KULLANMAK

Bir ülke, silah teçhizat malzemesi yönünden, teknolojisi gelişmemiş ise o ülke, dünya ülkeleri arasında güçlü değil demektir. Bu konularda başka ülkelere bağımlı kalır ve sömürülen ülkeler haline gelir.

KENDİ SİLAHIMIZI KULLANMAK
Yayınlama: 15.01.2024 14:49:47
46
A+
A-

Bir ülkenin sanayisi, ekonomisi ve silahları yok ise, o ülkenin gelişmesi zayıflar. Türkiye bu konuda, geçmişten günümüze kadar çok büyük gelişmeler göstermiştir. Bilimde ve sanayide gelişmiş ve bu konuda çığır açacak duruma gelmiştir.

Bilim insanlarının devlet tarafından desteklenmesiyle birlikte, beraberinde teknoloji alanlarında da ilerlemeler olmuştur. Büyük çalışmalar sonucunda, kendi silahımızı, kendi tankımızı ve tüfeğimizi kendimiz yapar hale geldik. Teröre karşı kendi silahlarımızı kullanmaktayız. Bu da bizim diğer ülkeler arasında güçlü olduğumuzu, güçlendiğimizi ve daha da güçleneceğimiz anlamına gelmektedir.

Büyük güce sahip olan ülkelerin, Türkiye’nin kendi silahını yapmasına izin vermemelerine ve engellemelerine rağmen, ülkemiz kendi silahını, tankını, tüfeğini, topunu yapmayı başarmıştır.

Teknolojimizin daha doğrusu silah sanayimizin gelişmesine engel olmaya çalışan ve biz silah istediğimizde de bize silah ve savaş  malzemesi vermeyen ülkelere rağmen, ülkemizdeki gelişmeler durmamıştır ve sürekli gelişerek diğer ülkelerin önüne geçmiştir.

Bugün terörle mücadelede 700 milyar dolardan fazla yatırım yapılmıştır. Terörle mücadele eskisinden daha hızlı ve etkili yapılmakta ve masraf daha da azalmaktadır. Artık, kendi yaptığımız silahlarla stratejik noktalar  daha iyi belirlemekte ve hedeflerimiz daha iyi saptanmaktadır.

Kullanılan bu silahlarla stratejik noktaların daha iyi belirlenmesi ve terör bölgelerinin çabuk tespit edilmesi, askerlerimiz için büyük bir kolaylık demektir.

Kendi yaptığımız silahlarımızın teknolojik donanımlı olması demek, bizim yine diğer ülkelerin önünde olduğumuzu belirtir.

Kapitalizm sömürü üzerine kurulmuş bir sistem türdür. Türkiye ise kendi ürettikleri ile sömürü yapmak yerine, diğer ülkelere yardım etmek hedefindedir. Böylece ülkelerin güvenini alarak, diğer ülkelerin önüne geçmiştir.

Güç birliği her zaman için ülkemizi en ön sıralara çıkartmıştır. Güven aynı şekilde ülkemiz için olmazsa olmazlardandır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.